Magnesium L-ascorbate phosphate (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 113170-55-1 |
| Catalog number: | R00HCOA,10g |
| Molar formula: | C6H6Mg1.5O9P · xH2O |
| Molar weight: | 289.54 (anhydrous) |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Magnesium L-ascorbate phosphate (1 x 500 g)
- CAS: 113170-55-1
- Cat. No.: R00HCOA,500g
price excl. vat
€ 533,68
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Magnesium L-ascorbate phosphate (1 x 25 g)
- CAS: 113170-55-1
- Cat. No.: R00HCOA,25g
price excl. vat
€ 135,86
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

