Tetraethylene glycol (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 112-60-7 |
| Catalog number: | R0038BJ,100g |
| Molar formula: | O(CH2CH2OCH2CH2OH)2 |
| Molar weight: | 194.23 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 203-989-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Tetraethylene glycol (1 x 200 g)
- CAS: 112-60-7
- Cat. No.: R0038BJ,200g
price excl. vat
€ 117,36
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

