Squalene (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 111-02-4 |
| Catalog number: | R003UF4,25g |
| Molar formula: | C30H50 |
| Molar weight: | 410.73 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 203-826-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Squalene (1 x 500 g)
- CAS: 111-02-4
- Cat. No.: R003UF4,500g
price excl. vat
€ 541,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

