Biuret (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 108-19-0 |
| Catalog number: | R003OEG,100g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C2H5N3O2 |
| Molar weight: | 103.08 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 203-559-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Biuret (1 x 25 g)
- CAS: 108-19-0
- Cat. No.: R003OEG,25g
price excl. vat
€ 110,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

