N-Methylglycine (1 x 50 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 50 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 107-97-1 |
| Catalog number: | R003U7B,50g |
| Molar formula: | C3H7NO2 |
| Molar weight: | 89.09 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 203-538-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
N-Methylglycine (1 x 5 g)
- CAS: 107-97-1
- Cat. No.: R003U7B,5g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
N-Methylglycine (1 x 25 g)
- CAS: 107-97-1
- Cat. No.: R003U7B,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
N-Methylglycine (1 x 100 g)
- CAS: 107-97-1
- Cat. No.: R003U7B,100g
price excl. vat
€ 123,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

