Acid Black 1 (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1064-48-8 |
| Catalog number: | R0039RD,25g |
| Molar formula: | C22H14N6Na2O9S2 |
| Molar weight: | 616.49 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 213-903-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Acid Black 1 (1 x 500 g)
- CAS: 1064-48-8
- Cat. No.: R0039RD,500g
price excl. vat
€ 252,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Acid Black 1 (1 x 100 g)
- CAS: 1064-48-8
- Cat. No.: R0039RD,100g
price excl. vat
€ 129,71
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Acid Black 1 (1 x 5 g)
- CAS: 1064-48-8
- Cat. No.: R0039RD,5g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

