Hexaamminecobalt(III) chloride (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10534-89-1 |
| Catalog number: | R0034ZL,1g |
| Molar formula: | [Co(NH3)6]Cl3 |
| Molar weight: | 267.48 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Hexaamminecobalt(III) chloride (1 x 100 g)
- CAS: 10534-89-1
- Cat. No.: R0034ZL,100g
price excl. vat
€ 427,75
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Hexaamminecobalt(III) chloride (1 x 5 g)
- CAS: 10534-89-1
- Cat. No.: R0034ZL,5g
price excl. vat
€ 105,00
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Hexaamminecobalt(III) chloride (1 x 25 g)
- CAS: 10534-89-1
- Cat. No.: R0034ZL,25g
price excl. vat
€ 197,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

