Ondansetron Hydrochloride Dihydrate (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 103639-04-9 |
| Catalog number: | R00HA4R,1g |
| Molar formula: | C18H19N3O · HCl · 2H2O |
| Molar weight: | 365.85 |
| Storage: | -20°C |
| UN-no: | 2811 |
| ADR: | true |
Alternative products
Ondansetron Hydrochloride Dihydrate (1 x 100 g)
- CAS: 103639-04-9
- Cat. No.: R00HA4R,100g
price excl. vat
€ 1.352,13
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Ondansetron Hydrochloride Dihydrate (1 x 5 g)
- CAS: 103639-04-9
- Cat. No.: R00HA4R,5g
price excl. vat
€ 231,53
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Ondansetron Hydrochloride Dihydrate (1 x 25 g)
- CAS: 103639-04-9
- Cat. No.: R00HA4R,25g
price excl. vat
€ 490,35
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

