Bis(2-ethylhexyl) adipate (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 103-23-1 |
| Catalog number: | R003O8K,500g |
| Molar formula: | C22H42O4 |
| Molar weight: | 370.57 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 203-090-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Bis(2-ethylhexyl) adipate (1 x 25 g)
- CAS: 103-23-1
- Cat. No.: R003O8K,25g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Bis(2-ethylhexyl) adipate (1 x 100 g)
- CAS: 103-23-1
- Cat. No.: R003O8K,100g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

