Gold(III) bromide (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10294-28-7 |
| Catalog number: | R003QTC,5g |
| Molar formula: | AuBr3 . xH2O |
| Molar weight: | 436.69 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Gold(III) bromide (1 x 250 mg)
- CAS: 10294-28-7
- Cat. No.: R003QTC,250mg
price excl. vat
€ 429,36
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Gold(III) bromide (1 x 100 mg)
- CAS: 10294-28-7
- Cat. No.: R003QTC,100mg
price excl. vat
€ 307,37
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Gold(III) bromide (1 x 1 g)
- CAS: 10294-28-7
- Cat. No.: R003QTC,1g
price excl. vat
€ 923,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

