Magnesium phosphate pentahydrate (1 x 50 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 50 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10233-87-1 |
| Catalog number: | R000775,50g |
| Molar formula: | Mg3(PO4)2 · 5H2O |
| Molar weight: | 352.93 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 233-142-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Magnesium phosphate pentahydrate (1 x 100 g)
- CAS: 10233-87-1
- Cat. No.: R000775,100g
price excl. vat
€ 129,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

