Bis(Cyclopentadienyl)Iron (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 102-54-5 |
| Catalog number: | R00068H,100g |
| Molar formula: | (C5H5)2Fe |
| Molar weight: | 186.04 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 203-039-3 |
| UN-no: | 1325 |
| ADR: | true |
Alternative products
Bis(Cyclopentadienyl)Iron (1 x 500 g)
- CAS: 102-54-5
- Cat. No.: R00068H,500g
price excl. vat
€ 185,49
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Bis(Cyclopentadienyl)Iron (1 x 25 g)
- CAS: 102-54-5
- Cat. No.: R00068H,25g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

