Dipotassium sulfite (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10117-38-1 |
| Catalog number: | R0003VV,100g |
| Molar formula: | K2SO3 |
| Molar weight: | 158.26 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Dipotassium sulfite (1 x 500 g)
- CAS: 10117-38-1
- Cat. No.: R0003VV,500g
price excl. vat
€ 111,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

