CalciumIodide (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10102-68-8 |
| Catalog number: | R0003JW,10g |
| Molar formula: | CaI2 . 4H2O |
| Molar weight: | 365.95 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
CalciumIodide (1 x 1 g)
- CAS: 10102-68-8
- Cat. No.: R0003JW,1g
price excl. vat
€ 135,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
CalciumIodide (1 x 5 g)
- CAS: 10102-68-8
- Cat. No.: R0003JW,5g
price excl. vat
€ 216,23
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
CalciumIodide (1 x 25 g)
- CAS: 10102-68-8
- Cat. No.: R0003JW,25g
price excl. vat
€ 429,36
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

