Sodium Hydrogen Sulfate Monohydrate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10034-88-5 |
| Catalog number: | R0001NZ,100g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | NaHSO4 |
| Molar weight: | 120.08 |
| Storage: | +20°C |
| Package group: | III |
| UN-no: | 3260 |
| ADR: | request |
Alternative products
Sodium Hydrogen Sulfate Monohydrate (1 x 500 g)
- CAS: 10034-88-5
- Cat. No.: R0001NZ,500g
price excl. vat
€ 110,88
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

