Tin(II) bromide (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10031-24-0 |
| Catalog number: | R0001KL,1g |
| Molar formula: | SnBr2 |
| Molar weight: | 278.5 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Tin(II) bromide (1 x 100 g)
- CAS: 10031-24-0
- Cat. No.: R0001KL,100g
price excl. vat
€ 1.148,40
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Tin(II) bromide (1 x 5 g)
- CAS: 10031-24-0
- Cat. No.: R0001KL,5g
price excl. vat
€ 227,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Tin(II) bromide (1 x 25 g)
- CAS: 10031-24-0
- Cat. No.: R0001KL,25g
price excl. vat
€ 449,50
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

