Manganese(II) Bromide Hexahydrate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10031-20-6 |
| Catalog number: | R0001KP,100g |
| Molar formula: | MnBr2 . 4H2O |
| Molar weight: | 286.81 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Manganese(II) Bromide Hexahydrate (1 x 500 g)
- CAS: 10031-20-6
- Cat. No.: R0001KP,500g
price excl. vat
€ 324,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Manganese(II) Bromide Hexahydrate (1 x 25 g)
- CAS: 10031-20-6
- Cat. No.: R0001KP,25g
price excl. vat
€ 98,52
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

