L-Mannose, 6-deoxy-, hydrate (1:1) (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10030-85-0 |
| Catalog number: | R0001IZ,100g |
| Molar formula: | C6H12O5 · H2O |
| Molar weight: | 182.19 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 222-793-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
L-Mannose, 6-deoxy-, hydrate (1:1) (1 x 5 g)
- CAS: 10030-85-0
- Cat. No.: R0001IZ,5g
price excl. vat
€ 98,44
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Mannose, 6-deoxy-, hydrate (1:1) (1 x 25 g)
- CAS: 10030-85-0
- Cat. No.: R0001IZ,25g
price excl. vat
€ 110,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

