dipotassium tetrachloroplatinate (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10025-99-7 |
| Catalog number: | R0034S8,1g |
| Molar formula: | K2[PtCl4] |
| Molar weight: | 415.11 |
| Storage: | +20°C |
| UN-no: | 3288 |
| ADR: | true |
Alternative products
dipotassium tetrachloroplatinate (1 x 5 g)
- CAS: 10025-99-7
- Cat. No.: R0034S8,5g
price excl. vat
€ 768,12
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
dipotassium tetrachloroplatinate (1 x 250 mg)
- CAS: 10025-99-7
- Cat. No.: R0034S8,250mg
price excl. vat
€ 142,09
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

