Iridium trichloride (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10025-83-9 |
| Catalog number: | R0001EJ,1g |
| Molar formula: | IrCI3 |
| Molar weight: | 298.56 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Iridium trichloride (1 x 250 mg)
- CAS: 10025-83-9
- Cat. No.: R0001EJ,250mg
price excl. vat
€ 343,17
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Iridium trichloride (1 x 100 mg)
- CAS: 10025-83-9
- Cat. No.: R0001EJ,100mg
price excl. vat
€ 227,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

