Indium chloride (InCl3) (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10025-82-8 |
| Catalog number: | R0001DJ,25g |
| Molar formula: | InCl3 |
| Molar weight: | 221.18 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 233-043-0 |
| UN-no: | 3260 |
| ADR: | true |
Alternative products
Indium chloride (InCl3) (1 x 500 g)
- CAS: 10025-82-8
- Cat. No.: R0001DJ,500g
price excl. vat
€ 2.238,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Indium chloride (InCl3) (1 x 5 g)
- CAS: 10025-82-8
- Cat. No.: R0001DJ,5g
price excl. vat
€ 266,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

