Chromium(III) chloride (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10025-73-7 |
| Catalog number: | R0001DP,25g |
| Molar formula: | CrCl3 |
| Molar weight: | 158.35 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 233-038-3 |
| UN-no: | 3260 |
| ADR: | true |
Alternative products
Chromium(III) chloride (1 x 100 g)
- CAS: 10025-73-7
- Cat. No.: R0001DP,100g
price excl. vat
€ 499,39
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Chromium(III) chloride (1 x 5 g)
- CAS: 10025-73-7
- Cat. No.: R0001DP,5g
price excl. vat
€ 129,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Chromium(III) chloride (1 x 1 g)
- CAS: 10025-73-7
- Cat. No.: R0001DP,1g
price excl. vat
€ 98,44
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

