Platinum(II) chloride (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10025-65-7 |
| Catalog number: | R0001DV,5g |
| Molar formula: | PtCl2 |
| Molar weight: | 266 |
| Storage: | +20°C |
| UN-no: | 3260 |
| ADR: | true |
Alternative products
Platinum(II) chloride (1 x 250 mg)
- CAS: 10025-65-7
- Cat. No.: R0001DV,250mg
price excl. vat
€ 227,64
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Platinum(II) chloride (1 x 1 g)
- CAS: 10025-65-7
- Cat. No.: R0001DV,1g
price excl. vat
€ 444,55
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Platinum(II) chloride (1 x 100 mg)
- CAS: 10025-65-7
- Cat. No.: R0001DV,100mg
price excl. vat
€ 159,97
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

