Decanoic acid, sodium salt (1:1) (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 1002-62-6 |
| Catalog number: | R000188,100g |
| Molar formula: | C10H19NaO2 |
| Molar weight: | 194.25 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 213-688-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Decanoic acid, sodium salt (1:1) (1 x 5 g)
- CAS: 1002-62-6
- Cat. No.: R000188,5g
price excl. vat
€ 98,48
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Decanoic acid, sodium salt (1:1) (1 x 25 g)
- CAS: 1002-62-6
- Cat. No.: R000188,25g
price excl. vat
€ 110,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

