α-Cyclodextrin (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 10016-20-3 |
| Catalog number: | R00H969,100g |
| Molar formula: | C36H60O30 · xH2O |
| Molar weight: | 972.86 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 233-007-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
α-Cyclodextrin (1 x 10 g)
- CAS: 10016-20-3
- Cat. No.: R00H969,10g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
α-Cyclodextrin (1 x 5 g)
- CAS: 10016-20-3
- Cat. No.: R00H969,5g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
α-Cyclodextrin (1 x 25 g)
- CAS: 10016-20-3
- Cat. No.: R00H969,25g
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

