Terephthalic Acid (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 100-21-0 |
| Catalog number: | R00005N,100g |
| Molar formula: | C8H6O4 |
| Molar weight: | 166.13 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 202-830-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Terephthalic Acid (1 x 500 g)
- CAS: 100-21-0
- Cat. No.: R00005N,500g
price excl. vat
€ 98,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Terephthalic Acid (1 x 25 g)
- CAS: 100-21-0
- Cat. No.: R00005N,25g
price excl. vat
€ 92,40
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

