1-(4-Methoxyphenyl)ethanone (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 100-06-1 |
| Catalog number: | R000061,100g |
| Molar formula: | C9H10O2 |
| Molar weight: | 150.18 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 202-815-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
1-(4-Methoxyphenyl)ethanone (1 x 25 g)
- CAS: 100-06-1
- Cat. No.: R000061,25g
price excl. vat
€ 98,44
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

